Nu er der ny grafikDet nye grafiske design er i tråd med designlinjen fra CASA:UNA Den oprindelige hjemmeside, der ses på billedet her til højre, er nu langt om længe blevet opdateret. Opdateringen er sket for at bringe den på linje med resten af virksomhedens design.
"Vi er glade for at præsentere den nye hjemmeside, og håber at vores brugere finder det som en forbedring. Vi ønsker at sikre CASA:UNA's grafiske identitet, og har derfor valgt at implementere den orange top. Den orange top er kendt fra katalogerne, messerne og naturligvis alle annoncerne i de tidsskrifter vi har valgt at annoncere i" siger Flemming Trap, der er grundlægger og direktør i CASA:UNA.
Samtidigt tilføjer han, at det nye design er første skridt i en større plan, der skal gøre det endnu lettere at finde og udvælge den helt rigtige bolig i Spanien.
Brugervenlighed i fokus!
Det har fra starten været alfa-omega for os at hjemmesiden er nem at bruge. Den oprindelige hjemmeside har haft en levetid på tre år, og det er helt uhørt, at hjemmesider kan leve så længe.
CASA:UNA's hjemmeside har kun kunnet leve så længe på grund af den har været baseret på den nyeste teknologi kombineret med at brugervenligheden har været i fokus.
Den nye hjemmeside vil tilbyde ekstra muligheder, samtidig med at de kendte funktioner fastholdes.
CASA:UNA | | |