Lejlighed til salg i Torremar i Spanien. Køb bolig på Costa del Sol, Costa Blanca og Mallorca til investering eller for at have sit eget som permanent hjem eller feriebolig i Spanien. CASA:UNA Bolig Spanien har boliger til salg i Torremar med kort afstand til lufthavnen.
Stor penthouse-terrasse med fantastisk udsigt udover Middelhavet og bjergene samt udover det grønne boligområde. Sol fra morgen til aften fra den fuldstændigt ugenerede terrasse. Lys og hyggelig stueetagelejliged i et roligt og meget grønt område med panoramaudsigt til Middelhavet samt til bjergene. Stranden ligger kun 10 minutters gang ud af områdets sti, der fører direkte dertil.
Arabiskt inspirerede buer, rustisk andalusisk stil, lyse værelser og dejlig udsigt, som kan nydes fra den hyggelige terrasse... en virkelig charmerende lejlighed.
Det er en lille boligejerforening med kun 24 ejendomme. Stor have og swimming pool med børnepool og legeplads. Her ved have- og poolområdet er der endvidere et fælles grillareal med stor tilhørende terrasse. Udsigt udover poolen og haven med Middelhavet i baggrunden.
Kun 10 minutters kørsel til Benalmadena Pueblo og fra Fuengirola samt fra Benalmadena kyst-by med den berømte lystbådehavn Puerto Marina.
Denne lejlighed er til salg direkte fra promoteren og flere billeder kan ses fra de andre lejligheder i komplekset på Ref. 359; 360; 361 og 362.
Afstande
Golf
3 km
Strand
1 km
Butikker
2 km
Lufthavn
22 km
Skole
4 km
Faciliteter
Havudsigt
Panoramaudsigt
Bjergudsigt
Fastnet telefon
Møbleret
Pejs
Sikkerhedsbarer
Terrasse
Air Condition
Charmerende ejendom
Børnebassin
Fælleshave
Termoglas
Fuldt køkken
Direkte udgang fra stuen til terrassen
Moderne stil
Parkering i beboelsen
Pool
Eftertragtet bebyggelse
Præsentabel
Privat beliggenhed
Godt udlejningspotentiale
Sikkerhedsdør
Bolig i et plan
Dørtelefon med video
Oplysninger om ejendommen er kun til information og kan ikke betragtes som juridisk bindende.